Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Nawiedzony dom - streszczenie

piątki w szkole). Udział w śledztwie wymaga od nich wielkiej pracy i zaangażowania, jednak opanowanie opuszczonego, ego strychu wydaje się dla nich pestką – wyposażeni są bowiem w haki do wieszania firanek, a zewnętrzne okno ułatwia im pracę, gdyż otwiera się do zewnątrz. W ten sposób bez problemu udaje się im odkryć, że strych mieści w sobie skarbnicę zakurzonych przedmiotów, które spełniają dziwaczne funkcje – znajdują tu np. maszynę do tortur, mordę upiora, starożytny odkurzacz czy wreszcie maszynę do odstraszania wroga. Podekscytowany Pawełek postanowił jej użyć, wskutek czego wszyscy mieszkańcy myśleli, że dom się wali.

Oprócz tych przedmiotów rodzeństwo odkryło również, że wokół domu kręcą się złoczyńcy – tajemniczy bandyci, którzy wkradali się na strych, by wynosić z niego różne rzeczy. Porozumiewali się między sobą szyfrowaną korespondencją (wydrapali ją m.in. na samochodzie pana Chabrowicza). Początkowo Janeczka i Pawełek zamierzali ukrywać przed władzą prowadzone na własną rękę śledztwo z uwagi na to, że chcieli zachować w tajemnicy fakt, gdzie zdobyli dowody rzeczowe świadczące o winie złoczyńców. Ich rodzice nie mogli przecież poznać prawdy, że byli właśni TAM. Okazuje się też, że tajemnicze reduktorki będące przedmiotem zmartwień pana Chabrowicza, też TAM się znajdują.

W końcu rodzeństwo decyduje się jednak na współpracę z policją, która od dłuższego czasu bacznie przygląda się bandytom. Mimo to nadal nie chce wyjawić tego, że było na rodzinnym strychu. Podejmują się natomiast jeszcze jednego śledztwa – tym razem w sprawie dziwnie zachowującej się sąsiadki nazwanej przez nich „Zmorą”. Zauważają bowiem dziwną rzecz – kobieta ciągle otrzymuje tajemnicze paczki i zamyka się z nimi na strychu, gdzie trzeszczy i szura. Janeczka i Pawełek postanawiają wytresować Chabra


Komentarze

    8 + 4 =    
~ panjan
2022-03-16 20:53:46
super
~ Bułka
2021-06-02 06:14:13
Mam z tego dzisiaj sprawdzian pozdrawiam