Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Świat zwierząt i przyrody - charakterystyka • Mały Książę

Lis kojarzony ze sprytem tutaj przedstawiony jest jako samotne stworzenie, które jest bardzo spragnione kontaktu z człowiekiem. Lis prosi Małego Księcia by ten zechciał go oswoić. Lis czuje ciągłe zagrożenie przed goniącymi go i tropiącymi myśliwymi a z drugiej strony nie obawia się i nie jest negatywnie nastawiony do małego chłopca, z którym wchodzi w bardzo przyjazną relację.

Żmija to stworzenie bardzo zagadkowe i tajemnicze. Rozmawiając z małym bohaterem wciąż zadaje zagadki i tym samym zmusza chłopca do przemyśleń i zatrzymania się nad tym co ważne w życiu.

Jest także uosobieniem śmierci – to od jej ukąszenia chłopiec umiera. Chociaż autor dodaje, iż śmierć ta pomogła chłopcu powrócić na swoją planetę.

Róże to piękne kwiaty, określane nawet w języku potocznym arystokracją kwiatową. Kwiaty zdają sobie sprawę ze swego piękna co czyni je bardzo dumnymi i pewnymi siebie a nawet wyniosłymi.

Marny kwiat to kwiatek rosnący na pustyni. Jest to symbol siły jaka drzemie w każdym z nas a jakiej nie potrafimy często w sobie odszukać.