Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Książę - streszczenie

Na ogromnej pustyni ląduje z powodu awarii silnika swego samolotu pilot. Zmęczony podróżą i zrezygnowany zasypia na piasku. Gdy budzi się widzi obok siebie postać małego jasnowłosego chłopca. Dziecko zwraca się bardzo bezpośrednio do Pilota – Narysuj mi baranka. Pilot pozbawiony wyobraźni i umiejętności rysowania podejmuje się realizacji prośby małego chłopca. Za każdym razem jednak rysunek przedstawia coś zupełnie innego niż baranek, o którego prosi dziecko.

W trakcie nawiązanego dialogu okazuje się iż Mały Książę to chłopiec przybywający z gwiazd na ziemię by zrozumieć świat ludzi dorosłych oraz by pojąć prawdziwe piękno i sens miłości i aby znaleźć dla siebie przyjaciela. Na planecie zamieszkiwanej przez Małego Księcia oraz przez jego różę, którą chłopiec kocha i o którą się troszczy, nie ma zbyt wiele miejsca.

Mały Książę opowiada nowopoznanemu przyjacielowi o swojej podróży na ziemię.

Pierwszym miejscem jakie odwiedza mały bohater to planeta zamieszkiwana przez Króla. Tutaj nasz mały bohater dowiaduje się pierwszej prawdy o dorosłych : czasami myślą oni i postępują jakby byli panami całego świata nie zważając na to ile znaczą inni ludzie i pomijając ich potrzeby.

Druga osoba, jaką poznaje w czasie swej podróży Mały Książę to człowiek Próżny. To spotkanie daje odczuć Małemu Księciowi jak bardzo czasami ludzie dorośli czują się samotni i nieszczęśliwi.

Trzecia napotkana osoba to Pijak, który pije bo nie widzi innego sensu swojego życia i pije bo się wstydzi tego, że popadł w to uzależnienie. Spotkanie to uzmysławia naszemu małemu bohaterowi jak bardzo trudno dorosłym czasami radzić sobie z ich problemami.

Napotkany przez chłopca Bankier zajmował się też banalną czynnością – liczeniem gwiazd. Mały bohater ze smutkiem odkrył, iż dla ludzi dorosłych nieKomentarze

    10 + 8 =    
~ Anonim677
2022-04-04 07:38:57
Ok
~ twojstary
2022-03-19 21:20:41
ok