Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Książę - Główne wątki

Małego Księcia można odczytywać na różne sposoby. Można widzieć w nim lekką bajkę czy też opowiastkę dla dzieci. Są w nim typowe bajkowe elementy – mówiące zwierzęta oraz kwiaty. Jest w nim i dobry i zły charakter. Ale uważny czytelnik zauważy iż jest to filozoficzne spojrzenie na dwa różniące się światy : świat dorosłych i świat dzieci. Światy różne a jednak autor poszukuje odpowiedzi i próbuje udowodnić, iż porozumienie między nimi jest możliwe ale wymaga ogromnej cierpliwości i zaangażowania. Mały Książę to także historia o budowaniu przyjaźni – tej wyjątkowej więzi między ludźmi. Jest to także studium wierności i przywiązania do drugiej istoty. Jest to również pewne potwierdzenie tezy, iż człowiek to istota społeczna potrzebująca do prawidłowego życia drugiej istoty o podobnych przyzwyczajeniach, zainteresowaniach, problemach.

Książka zawiera też ogromną liczbę cytatów, którymi chętnie posługujemy się na co dzień lub gdy próbujemy przekazać innej osobie coś ważnego.