Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Bohaterowie drugoplanowi - charakterystyka • Kajko i Kokosz. Szkoła latania

Lubawa – żona Mirmiła. Kobieta słusznej postury, znacznie potężniejsza od męża, którego trzyma krótko. W trosce o jego zdrowie i bezpieczeństwo często stanowczo sprzeciwia się nierozsądnym pomysłom Mirmiła.

Jaga – sprytna i pomysłowa czarownica. Żona Łamignata, ciotka Kokosza, właścicielka Gdasia.

Łamignat– dobrotliwy i nieco nieporadny zbój, który rabuje bogatych i wspiera biednych. Mąż Jagi. Mężczyzna dobrze zbudowany, silny. Nie rozstaje się z maczugą i fujarką, w której czarodziejską moc naiwnie wierzy.

Zbójcerze– grupa wojów trudniąca się łupieżczymi wyprawami, musztrą i nauką wojennego rzemiosła.

Krwawy Hegemon– przywódca zbójcerzy. Człowiek przebiegły (wielokrotnie wykorzystuje przebranie, by niepostrzeżenie zbliżyć się do swojej ofiary) i mściwy. Postanawia złupić gród Mirmiła, w związku z czym organizuje kilka wypraw grabieżczych. Ponosi klęskę.

Kapral – prawa ręka Hegemona, wykonuje rozkazy wodza.

Siemko – gorliwie wypełniający swe obowiązki strażnik Mirmiłowa.

Gdaś – kruk, informator, dzięki któremu Jaga zawsze wie, co i gdzie się dzieje.Pozostali bohaterowie to m.in. chciwy karczmarz, przygłuchawy kowal-dentysta, karczmarz z klubo-gospody, dyrektorka szkoły czarownic.