Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Kajko i Kokosz. Szkoła latania - Problematyka

„Szkoła latania” to przesycona humorem opowieść o sile marzeń. Chociaż niecierpliwego i kapryśnego Mirmiła traktować należy z przymrużeniem oka, podziw budzi determinacja, z jaką dąży do realizacji fantazji o lataniu. Wbrew obiekcjom żony i początkowym niepowodzeniom nie poddaje się, by ostatecznie osiągnąć to, co zamierzył. Szkołę latania opuszcza z dyplomem w dłoni, a zdobyte umiejętności okazują się nieocenione w kontekście ostatecznej rozprawy z wojskami Krwawego Hegemona.

Okolice Mirmiłowa stają się areną walki dobra ze złem. Na szczęście liczne potyczki, pojedynki, scysje i bitwy z użyciem pięści, kamieni, mieczy kończą się niezagrażającymi życiu kontuzjami i siniakami. Przesłanie „Szkoły latania” jest jasne – ci, którzy w życiu kierują się chciwością i nienawiścią do drugiego człowieka, muszą ponieść klęskę. Dlatego właśnie żądny zysku karczmarz zostaje wystrychnięty na dudka, a Hegemon i jego żołnierze ze świadomością ogromnej porażki muszą powrócić do swej warowni. Do Mirmiłowa powracają spokój, harmonia i poczucie bezpieczeństwa.