Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Beethoven i dżinsy - streszczenie

Asia zgadza się, aby u nich przenocował. Matka Piotrka nie przyjedzie z nim, ponieważ miała atak kamicy nerkowej i pogotowie zabrało ją do szpitala. Piotr przyjedzie sam. Stefan daje Misi 50 złotych, aby razem z Alkiem odebrali Piotrka i wrócili tu taksówką. Gdy dzieci wyszły do pokoju, Asia stwierdza, że Misia za niego wyjdzie i unieszczęśliwi się na całe życie. 

Alek i Misia są na dworcu. Znaleźli Piotrka, Misia wita się z nim. Natomiast Alek wspomina, że coraz częściej myśli o Paulinie. 

VII
Majka przebywała u Pauliny, a gdy miała iść do spółdzielni, okazało się, że poszła do Jacka i wróciła z nim. Alek spotkał się z Pauliną i opowiada jej o swoim ojcu i matce, a potem zaprasza ją na pierwszy dzień świąt. 

Profesor Adams zgodził się zoperować Piotrka. 

Alek, Jacek, Dudek i Majka idą do kina. Alek na chwilę zostaje sam, ponieważ tamci wychodzą, a wtedy podchodzi jakiś pan i pyta się, czyj to kożuch. Alek bez wahania odpowiada, że jego i dopiero wtedy spostrzega policjanta, który stał razem z mężczyzną. Policjant kazał mu wstać, a wtedy zobaczył ukrywających się swoich przyjaciół. 

Kapitan rozmawia z Alkiem. Chłopak jest studentem Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Zostaje oskarżony o bezprawne przywłaszczenie cudzego mienia. Kapitan chce wiedzieć, co Alek ma na ten temat do powiedzenia. Chłopak prosi go o czas na zastanowienie się. Kapitan dał mu chwilę na zebranie myśli, wtedy wchodzi Dudek, który mówi, żeby kapitan go zwolnił, ponieważ on do tego nic nie ma. 

Asia szykuje jedzenie dla Piotrka, ponieważ Misia wybiera się do niego. Alka wypuszczono. 

Alek z Pauliną idą do jego mieszkania. Jednak ona boi się tej wizyty. Przedstawia ją ojcu i okazuje się, że Asia z Pauliną już wcześniej spotkały się przy


Komentarze

    9 + 4 =