Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Beethoven i dżinsy - streszczenie

że mama nie może za nią decydować i mówi jej, że będąc w Kielcach zdecydowała, że pójdzie na prawo. 

Jest piątek, wybrali się na koncert, a dzieci jedzą same kolację i rozmawiają. Alek pyta Misi, dlaczego chce wyjść za Piotra. Ona mu odpowiada, że Piotr ją fascynuje i to nie jest poświęcenie. Teraz Piotr robi felietony dla radia. Kiedy Misia jest z Piotrem, jest jej obojętne, czy on widzi, czy nie, ponieważ go kocha. Mama chciałaby, żeby jej opowiedziała o Kielcach, ale ona chce zachować to dla siebie. Po pewnym czasie przychodzi Majka i mówi im, że nie ma gdzie spać, a tam nie wróci. Stwierdza, ze nienawidzi Jacka. Chłopak wrócił do domu z jakąś dziewczyną i powiedział Majce, żeby poszła w diabły. Rodzeństwo postanowiło, że Majka pójdzie spać do ich pokoju, zanim wrócą rodzice i nic im nie powiedzą. 

Asia i Stefan są już w domu. Asia wstała, ponieważ szukała słownika polsko-czeskiego dla Zuzanny, która jedzie do Pragi. Chce go dać Misi, aby przekazała Zuzannie w szkole. Asia odkrywa, że w łóżku Misi śpi Majka. Zawołała Alka do kuchni, aby jej wyjaśnił, co ona tu robi. Alek odpowiada, że rano jej tu nie będzie. Dzwoni do Pauliny i prosi ją o pomoc i mówi, że przyjdzie jutro, ale nie sam. Paulina zgadza się. 

W szkole na czwartej lekcji jest spotkanie z brazylijską aktorką, Wandą Lopez. Okazało się, że pani od języka francuskiego, tak jak Wanda Lopez, była w Oświęcimiu i ocalała. 

Na lekcji z Wernerową uczniowie mówią jej, że ma z głowy sprawę z madame, i że nadrobią materiał. 

Wszyscy są już w mieszkaniu. Zadzwonił telefon, okazało się, że to z Kielc do Miśki, Asia nasłuchiwała. Piotr przyjeżdża do Warszawy i Misia pyta, czy Piotr może u nich przenocować. Dostał wezwanie do kliniki do szwedzkiego profesora Adamsa na konsultację.


Komentarze

    9 + 1 =