Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Beethoven i dżinsy - streszczenie

Potem zadzwoniła Zuzanna i chciała porozmawiać z Asią jeszcze dziś. Powiedziała jej o planach Misi, co do kursów, pracy i ślubie z Piotrem. Po tym, co Asia usłyszała, zrezygnowała z wyjścia na koncert. Rozmowa z Zuzanną była dla niej trudna. Zuzanna uważa, że Misia powinna iść na studia. Asia stwierdza, że nie pozwoli córce na małżeństwo. Zuzanna zapytała Asię, co by zrobiła, gdyby to Stefan był niewidomy. Asia rozmyśla o tym całą drogę do domu. 

Alek zapytał Misię, czy poszłaby z nim na Torwar, jednak ta odmawia, ponieważ myje się. Natomiast Misa pyta Alka, dlaczego nie znajdzie sobie dziewczyny. Misia za osiem godzin ma pociąg do Kielc, więc stroi się, choć wie, że Piotrek tego nie zobaczy. 

Alek zaliczył kolokwium na czwórkę i poszedł z Pauliną do baru mlecznego. Paulina powiedziała mu, że go lubi. Później Alek wrócił do domu, a tam przed drzwiami czekała na niego Majka, Jacek i Dudek. Przyszli zapytać, czy zdał, myśleli, że będzie miał piątkę. Wszyscy idą do Fukiera. 

Rodzice nadal martwią się, że Alek spotyka się z Dudkiem. Alek kłóci się z rodzicami, a ojciec mówi mu, że nie ma dla niego miejsca w domu, dopóki nie przeprosi mamy za wszystko. Chłopak wychodzi z domu, Asia woła za nim. Alek wraca do domu, przeprasza mamę.

Misia ma wrócić do Warszawy wieczornym pociągiem. Asia martwi się o nią. Wracając do domu, spotyka dziewczynę, która siedzi przy trzepaku. Trzepak ten stoi w miejscu, gdzie były groby i mówi o tym dziewczynie. Jest tam pochowany pewien podchorąży. 

VI
Misia wróciła do domu z Kielc i zauważyła, że rodzice mało ze sobą rozmawiają, czego przyczyną była kłótnia z Alkiem. Asia chce rozmawiać z Misią o Piotrze, jednak ta zdawkowo odpowiada na pytania. Asia mówi jej, że żąda, aby córka skończyła prawo. Ona jednak twierdzi,


Komentarze

    1 + 8 =