Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Beethoven i dżinsy - streszczenie

Majki i Jacka, daje jej kwiaty, ale ona ich nie chce przyjąć, ponieważ Jacek może być zły. Potem przychodzi Jacek i oglądają razem zdjęcia. 

Miśka i Marek Warowny siedzieli przed drzwiami, czekając na wizytę u profesora Sitko. Miśka rozmawia z profesorem o przypadku Piotra Baszty, profesor operował go rok temu, ale niestety operacja nie powiodła się. Miśka mówi profesorowi, że Piotrek napisał książkę o harcerzach. Nagrał ją na taśmę, potem mama przepisywała, a on dyktował jej ewentualne poprawki. Teraz uczy się pisać na maszynie. Profesor Sitko powiedział, że wyśle papiery Piotrka na komisję, która zdecyduje, czy profesor Adams będzie go operował. 

Asia raz w roku podczas Zaduszek jeździ na Powązki. Tam znajduje się grób jej brata Tomasza, który zginął podczas okupacji. Na grobie była wcześniej Zuzanna Wernerowa, która przyniosła białe goździki i duży znicz. Wracają do domu na obiad. 

III
Skowrońska i inni idą do Zuzanny Wernerowej porozmawiać o nauczycielce od języka francuskiego. Mówią, że nauczycielka nauczyła ich lekceważenia przedmiotu i chcą zmiany nauczyciela na kogoś innego. 

Alek, Jacek i Dudek wywołują zdjęcia. Alek pyta Jacka, czy nie ukradł aparatu, który widać, ze jest używany, jednak ten zaprzecza. Do pokoju wchodzi Miśka, która wita się z kolegami Alka. Na początku nie lubiła, gdy przychodzili. Do drzwi puka listonosz, który przynosi list od Walerii Basztowej, matki Piotra. Chłopak ma głęboką depresję, ponieważ wydawnictwo nie przyjęło jego książki. 

Miśka chce jechać do Kielc do Piotrka. Alek zrobił na kolację kaszankę, ale mama nie chciała jej zjeść, ponieważ powiedziała, że nie lubi. Asia chciałaby, aby Alek otaczał się przyjaciółmi z innego środowiska. 

Asia zdenerwowała się, ponieważ Alek stanął z talerzykiem


Komentarze

    9 + 8 =