Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Lord - streszczenie

ta doprowadziła do wściekłości. Nie chciał w to uwierzyć. Nikt inny nie mógł zostać jego następcą, tylko Cedryk.


Rozdział 11. Wielki niepokój.

Pan Hobbs czuł się bardzo samotny po odjeździe Cedryka, często wspominał małego przyjaciela. Nie miał już z kim dyskutować o polityce, czytać gazet. Pewnego dnia, wpadł na pomysł, by odszukać Dicka. Pucybut i sklepikarz szybko się zaprzyjaźnili. Rozmawiali o Cedryku, czytali książki o arystokracji i wszystko, co ukazywało się w gazetach. Wielokrotnie też odczytywali listy od Cedryka, dumni, że mają takiego przyjaciela. Pewnego dnia dostali niepokojący list od Cedryka. Pisał w nim, że nie jest już małym lordem, że znalazł się inny chłopiec, który nim jest. Wiadomość ta bardzo zdenerwowała amerykańskich przyjaciół chłopca. Podejrzewali, że to spisek i że rząd chce go okraść.


Rozdział 12. Nowy pretendent.

Na zamku trwało poruszenie. Hrabia wciąż przesiadywał w bibliotece z panem Havishamem i omawiali strategie obrony. Cały dwór mówił też o nowym pretendencie. Niebawem też wszystkie gazety zaczęły pisać o tej historii, gdy tylko wieści się rozniosły. Hrabia postanowił odwiedzić panią Errol. Rozmawiał z nią o Cedryku, przyznał, że źle się zachował, podejrzewając ją o złe zamiary, powiedział, że kocha chłopca, a jego świetne wychowanie to z pewnością jej zasługa. Obiecał też, że nawet jeśli lordem zostanie ktoś inny, Cedryk będzie zabezpieczony do końca życia.


Rozdział 13. Dick przybywa z pomocą.


W Ameryce gazety również rozpisywały się o sprawie lorda Fauntleroy, gdyż sprawa stała się bardzo głośna. Oczywiści każda przekręcała fakty i pisała co innego. Pan Hobbs i Dick śledzili z uwagą wszystkie wieści. Pewnego dnia, przypadkiem, Dick zobaczył w gazecie na pierwszej stronie kobietę, która miała zostać nową ladyKomentarze

    9 + 4 =