Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Lord - streszczenie

że wzruszy to jej syna i powie o tym dziadkowi. Kiedy budowano nowe domy, Cedryk często jeździł do Hrabskiego Dworu razem z dziadkiem przypatrywać się budowie. Wszystko bardzo go interesowało.

Hrabia był coraz bardziej dumny z Cedryka, nie mógł już wyobrazić sobie dalszego życia bez chłopca, wniósł on tyle radości do jego życia. Coraz częściej zastanawiał się, jak to będzie, gdy chłopiec zostanie hrabią i był przekonany, że doskonale sobie poradzi. Cieszył się, że ludzie go lubią. Urządził nawet przyjęcie na zamku, aby móc pochwalić się wszystkim wnukiem. Przyjechała nawet jego siostra – lady Lorridale, która od 35 lat nie była na zamku brata, nie podobało się jej zachowanie hrabiego, nie mogła znieść jak traktuje ludzi i jak potraktował najmłodszego syna, którego miała kiedyś okazję poznać i którego polubiła. Gdy spotkała się z bratem, zdziwiła się, widząc jak przywiązany jest do chłopca, jednak nie mogła wybaczyć bratu, że rozłączył go z matką. Na przyjęcie przyszło wiele osób z arystokracji, wśród nich piękna panna Vivian Herbert, którą wciąż otaczał wianuszek adoratorów. Cedryk oczywiście zachwycił wszystkich. Sam chłopiec zaś, zachwycił się panną Herbert, której nie omieszkał o tym powiedzieć, co wprawiło wszystkich w rozbawienie. Chłopak zasnął zmęczony, gdy przyjęcie się kończyło, gdy zaś goście się rozeszli, przybył spóźniony pan Havisham. Był bardzo zdenerwowany, gdyż przywiózł złe wieści. Dowiedział się, że starszy brat pana Errol, Bevis ożenił się kiedyś z Amerykanką z niższej klasy i miał z nią dziecko. Kobieta domagała się teraz swoich praw. Wyglądało na to, że to jej syn jest lordem Fauntleroy, nie Cedryk, bowiem tytuł dziedziczyli synowie od najstarszego, a jeśli nie żyli, to ich dzieci. Znaleziony chłopak był synem starszego syna hrabiego. Hrabiego wiadomośćKomentarze

    1 + 5 =