Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Lord - streszczenie

na swym kucyku po całym hrabstwie, kiedyś nawet, zauważywszy chłopca, który wraca ze szkoły kulejąc, odstąpił mu swojego kucyka, a sam poszedł na piechotę. Następnego dnia przyniósł mu do domu kule, aby chłopak nie miał problemu z chodzeniem. Hrabia podarował pani Errol powóz, uważał, że to wstyd, że chodzi na piechotę do kościoła. Cedryk uradowany zawiózł matce prezent. Napisał też do pana Hobbsa list, w którym opisał życie na zamku i wielką dobroć hrabiego. Chłopiec, przez cały czas był przekonany, że jego dziadek jest najlepszym człowiekiem na świecie. Nie miał pojęcia, co ludzie w dworze o nim sądzą i mówią.

Rozdział 9. Hrabiowski dwór.


Hrabia Fauntleroy, coraz bardziej przywiązywał się do Cedryka. Odkąd chłopiec pojawił się w zamku, nawet podagra hrabiego ustąpiła, chodził teraz sam, bez problemów. Pewnego dnia osiodłał nawet swojego konia i pojechał z Cedrykiem na przejażdżkę. Oglądali ziemię należące do hrabiego, on zaś opowiadał małemu lordowi, że kiedyś wszystko to będzie należało do niego. Cedryk opowiedział dziadkowi o tym, że Najdroższa pomaga biednym rodzinom w okolicy i że ludzie ją kochają, co bardzo ucieszyło hrabiego. Cedryk, opowiedział też hrabiemu o miejscu na końcu wsi, gdzie panuje straszna bieda, domy prawie się walą, dzieci umierają z głodu i chorób. Poprosił dziadka, aby coś z tym zrobił. Hrabia, choć wiedział o tym wcześniej, w ogóle nie przejmował się losem mieszkających tam ludzi. Teraz jednak obiecał chłopcu, że zbuduje ludziom nowe domy.


Rozdział 10. Złe wiadomości.

Pani Errol odkryła, jak wiele biednych ludzi mieszka w hrabstwie. Wiedziała też, jaki jej syn ma wpływ na hrabiego, postanowiła więc to wykorzystać. Dlatego opowiedziała Cedrykowi o sytuacji w Hrabskim Dworze (tak nazywała się najuboższa część hrabstwa), wiedziała,Komentarze

    8 + 9 =