Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Lord - streszczenie

się z Cedrykiem,. Pastor opowiedział hrabiemu o Higginsie, który nie ma pieniędzy, by zapłacić za dzierżawę i prosił o przedłużenie terminu zapłaty. Hrabia na pewno nie zgodziłby się pomóc Higginsowi, jednak tym razem zapytał wnuka, co on zrobiłby w tej sprawie. Chłopiec odparł, że trzeba przedłużyć termin zapłaty, kupić zabawki dzieciom Higginsa i leki niezbędne do leczenia rodziny. Hrabia zgodził się na wszystko, a Cedryk sam napisał list z prośbą o przedłużenie terminu zapłaty do dzierżawcy.


Po wyjściu pastora, hrabia powiedział Cedrykowi, że ma dla niego niespodziankę w stajni, pięknego kucyka i że chłopak może go zaraz zobaczyć. Cedryk bardzo się ucieszył, ale odrzekł, że najpierw chciałby pojechać do Najdroższej, która na pewno czeka na niego. Hrabia odwiózł chłopca powozem do matki.

Rozdział 7. W kościele.

W niedzielę, w kościele zebrało się więcej ludzi niż zwykle. Wszyscy chcieli zobaczyć Cedryka i jego matkę. W ciągu tygodnia ich pobytu w hrabstwie wszyscy opowiadali sobie przedziwne historie o chłopcu. Opowiadali o dobroci, jaką dzięki chłopcu okazano Higginsowi. O tym, że okrutny hrabia rozdzielił go z matką. I o pani Errol, jej urodzie i dobroci. Wszyscy w kościele patrzyli na chłopca i jego matkę. Cedryk przejęty głośnym, dźwięcznym głosem śpiewał wszystkie pieśni. Po mszy wszyscy kłaniali się małemu lordowi, a Higgins podszedł osobiście mu podziękować.

Rozdział 8. Nauka konnej jazdy.

Cedryk, zaczął uczyć się jazdy na swoim kucyku pod okiem masztalerza Wilkinsa. Okazało się, że był bardzo pojętnym uczniem. Siedział na koniu wyprostowany jak struna i w ogóle nie bał się zwierzęcia. Szybko też nauczył się stepu i kłusu. Choć wkładał w jazdę bardzo dużo siły, w ogóle nie okazywał zmęczenia. Był uparty i ambitny. Od tej pory bardzo często jeździłKomentarze

    8 + 4 =