Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mały Lord - streszczenie

i tam też zamieszkają.


Prawnik Havisham, odnosi bardzo dobre wrażenie po spotkaniu z panią Errol i Cedrykiem. Nastawiony jak najgorzej przez hrabiego, spodziewał się zastać chciwą, niewykształconą kobietę i podobnego syna. Pani Errol tymczasem, okazuje się urocza, ciepłą, mądrą osobą, zaś Cedryk pięknym, dobrze wychowanym chłopcem.

Podczas rozmowy z prawnikiem, Cedryk dowiaduje się nieco więcej o dziadku i zwyczajach panujących na zamku. Zadaje mnóstwo pytań, opowiada o swoich przyjaciołach, pan Havisham jest pod wrażeniem bystrości chłopca.

Cedryk, dowiaduje się, że może już teraz otrzymać dość sporą sumę pieniędzy, przekazanych przez dziadka na swoje zachcianki. Postanawia wspomóc nimi swych przyjaciół – Bridget, której mąż jest chory i nie może pracować, Dicka, kupując mu nowy sprzęt do czyszczenia butów i spłacając jego wspólnika.

Rozdział 3. Cedryk wyjeżdża.

Cedryk przed odjazdem kupił jeszcze piecyk i nowy stragan pani sprzedającej jabłka, oraz złoty zegarek dla pana Hobbsa na pamiątkę. Pożegnał się z przyjaciółmi i ruszył w drogę. Razem z mamą i panem Havishamem chłopiec wsiadł na pokład parowca, którym mieli dopłynąć do Anglii. Tuż przed odpłynięciem statku przybiegł na przystań zdyszany Dick i przyniósł Cedrykowi na pamiątkę piękną czerwoną chustkę.

 

Rozdział 4. W Anglii.


W czasie podróży, matka Cedryka powiedziała mu, że nie będą mieszkać razem. Chłopak bardzo posmutniał na tę wiadomość,,do tej pory zawsze mieszkał z matką i nie wyobrażał sobie, że może być inaczej. Nie powiedziała jednak chłopcu, że dziadek sobie tego nie życzy, wyjaśniła tylko, że są pewne ważne powody, o których kiedyś się dowie. Cedryk, przez całą podróż pozostawał w przekonaniu, że jego dziadek jest wspaniałym człowiekiem. Chłopak zaprzyjaźnił się także ze wszystkimi pasażeramiKomentarze

    7 + 5 =