Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Hrabia Monte Christo - streszczenie

Franz opowiada mu o wyspie i rozmowie w Koloseum. To tylko bardziej oczarowuje Alberta.


Rozdział 40

Tego dnia Monte Christo ma się pojawić w domu Alberta, Albert zaprasza kilku przyjaciół na śniadanie. Są wśród nich Lucien Debray, sekretarz ministra spraw wewnętrznych i Beauchamp, dziennikarz.


Rozdział 41

Przybywają jeszcze Baron Chateau-Renaud i Maximilian Morrel, obecnie kapitan francuskiej armii. Maximilian uratował życie Barona w Konstantynopolu, w rocznicę dnia, kiedy ojciec Maximiliana został cudownie uratowany od bankructwa. Monte Christo zjawia się w Paryżu i jedzie prosto do domu Alberta. Wita tam gości, wzrusza się na widok Maksymiliana, a potem opowiada, jak niegdyś złapał Luigiego Vampę i wypuścił pod warunkiem, że bandyci nigdy nie skrzywdzą Monte Christo i jego przyjaciół.


Rozdział 42

Kiedy goście wychodzą, Albert pokazuje hrabiemu swój dom. Hrabia okazuje się niezwykle mądry i uczony. Albert pokazuje mu portret matki w kostiumie Katalońskiej rybaczki, patrzącej na morze. Mówi, ze trzyma tu ten obraz, bo jego ojciec go nienawidzi. Później Albert przedstawia Hrabiego matce i ojcu. Fernand, obecnie senator, nie rozpoznaje Dantesa i jest oczarowany nowym znajomym. Mercedes jednak poznaje Edmunda i jest przerażona. Ostrzega Alberta przed nowym znajomym.


Rozdział 43

Monte Christo nabywa dom letni w Auteuil. Poprzednim właścicielem był Markiz Saint Meran, którego córka poślubiła Villeforta i zmarła wkrótce potem.


Rozdział 44

Monte Christo jedzie odwiedzić swój nowy dom. Kiedy ogląda teren, jego nowy służący Bertuccio staję się zły. Kiedy Monte Christo karze mu wyjaśnić, co się stało, B. opowiada pewną historię.

Rozdział 45

B. opowiada, że wiele lat temu, jego brat, żołnierz w armii Napoleona, został zamordowany przez zwolennika króla w Nimes. Szukając zemsty,Komentarze

    1 + 3 =