Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Bromba i inni - streszczenie

Maciej Wojtyszko, Bromba i inni – streszczenie, problematyka
Pciuch

Pciuch to stworzonko, które zamieszkuje czas i można go zobaczyć tylko jutro albo wczoraj. Jest ich około trzydziestu, a ta historia dotyczy Pciucha numer dwadzieścia cztery. Zgodnie z tradycją Pciuchy pracują na poczcie. Pciuch dwadzieścia cztery jest listonoszem do Spóźnionych Przesyłek. Jeśli trzeba było doręczyć przesyłkę na wczoraj wzywano Pciucha dwadzieścia cztery. Umie on wędrować w czasie i może z wtorku przenieść się do soboty. Pciuch ten nie był jeszcze doświadczonym listonoszem i doręczał przesyłki na hulajnodze. Miał doręczyć przesyłkę na wczoraj. Kiedy dotarł pod wskazany adres, okazało się, że dozorca go nie widzi, ponieważ jest tu wczoraj. Pciuch dostarczył swoją przesyłkę, ale jak się okazało, zajechał na swojej hulajnodze, aż o miesiąc za wcześnie. 

Fumy

Fumy należą do odmiany zwierząt podróżujących. Chodzą parami lub całymi rodzinami, a przy tym wydają charakterystyczne fumkanie lub cipienie. Fum ma dziewięć rąk i w każdej coś trzyma. Uważają, że ich najważniejszym zadaniem jest wypoczywanie, a poprzez to próbują wypoczywać z całych sił, co bardzo je męczy, więc potem znów wypoczywają. Fumy czasami śpiewają. Jedzą konserwy, które otwierają swoimi przednimi zębami, a także jedzą jajka na twardo. Pewnego razu para fumów powędrowała nad Jezioro Bobrów. Nie rozumieli, dlaczego bobry lubią się męczyć i powiedzieli im, że tylko wypoczywają. Bobrom zrobiło się żal Fumów, zaczęli nad nimi płakać i pozostało przysłowie „Płacze jak Bóbr nad Fumem”.

Gżdacz

Jest wiele wszechświatów, a ten najmniejszy i najlepszy zamieszkują Gżdacze. Wszechświaty te na ogół się nie spotykają, ale jak się już spotkają to taki punkt nazywa się Dziurą Kosmiczną. Kiedy wszechświat


Komentarze

    4 + 6 =