Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Bromba i inni - Problematyka

Fum, Pciuch, Gżdacz, Bromba, Fikander to tylko niektórzy bohaterowie tej wyjątkowej książki. Są to stworzenia, które pokazują ludziom ich własne cechy, np. stajemy się marzycielskim Glusiem, ciekawskim Gżdaczem, buntującym się Psztymuclem, a czasami jesteśmy leniwi jak Fum. Utwór opowiada o różnych bardzo istotnych sprawach i może stać się pretekstem do rozmów na ważne tematy, takie jak miłość, marzenia, muzyka czy przestępczość. 

Bohaterowie żyją w swoim świecie, ale jednak ich problemy są takie same jak ludzi. Muszą walczyć ze swoimi słabościami, ale też pokazują nam negatywne cechy, z którymi musimy zmagać, jak choćby lenistwo. Każda z postaci ma swoje zalety i wady, które oprócz wyglądu i imion odróżniają je od innych bohaterów. Tak samo jest z ludźmi, każdy z nas ma swoje problemy, przygody i życie, które wyróżnia nas wśród innych osób. Stworzenia te są dla nas wzorem, np. detektyw Kajetana Chrymps i jego odwaga, bardzo często prezentują nam też jak nie należy postępować.