Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Baśniobór - Problematyka

„Baśniobór” to pierwsza część z cyklu powieści fantastycznych o tej samej nazwie autorstwa Brandona Mulla. Książka w wersji anglojęzycznej ukazała się 30 lipca 2006 r. W Polsce natomiast wydawnictwo WAB wydało ją w maju 2011 r.. Kolejne cztery części cyklu to: „Baśniobór. Gwiazda Wieczorna”, „Baśniobór. Plaga cieni”, „Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu” i „Baśniobór. Klucze do więzienia demonów”.

„Baśniobór” zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów książek dla dzieci w notowaniu „The New York Times”.

Niebezpieczny, pełen magii i nieprzeniknionego mroku świat Baśnioboru poznajemy dzięki Kendrze i Sethowi, rodzeństwu, które na dwa tygodnie zostaje wysłane do dziadka. Ten przyjmuje ich niezbyt gościnnie i od razu narzuca im konkretne zasady zachowania oraz czyni wiele przestróg. Jeśli nie wezmą ich na poważnie i się do nich nie dostosują, grozi im surowa kara. Ciekawość dzieci jest jednak silniejsza i dlatego, łamiąc zakaz, zapuszczają się do wielkiego, mrocznego lasu. Okazuje się, że staruszek jest strażnikiem tej magicznej krainy. Baśniobór zamieszkują rozmaite dziwaczne istoty: trolle, satyry, czarownice, chochliki i zazdrosne wróżki. Nie wszystkie te istoty są jednak dobre i przed niektórymi należy mieć się na baczności. Przekonują się o tym Kendra i Seth, którzy łamiąc zakaz dziadka i odkrywając tajemnicę Baśnioboru, jednocześnie uwalniają niebezpieczne siły zła, którym będą musieli się przeciwstawić. Obowiązek ocalenia świata, swojej rodziny i Baśnioboru będzie spoczywał od teraz  w ich rękach.

Okazuje się zatem, że miejsce początkowego sceptycyzmu i obaw względem wyprawy do lasu zajmuje miejsce radość wynikająca z największej przygody życia,, Z kolei samm Baśniobór okazuje się przestrzenią dalece bardziej niezwykłą i tajemniczą, niż dzieci mogły to sobie wyobrazi


Komentarze

    1 + 1 =    
~ Felix
2023-04-13 19:20:41
Gc