Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Atlantyda, wyspa ognia - Problematyka

Główny bohater Awaru jest zwiadowcą – przybywa na wyspę i rozpoczyna jej oglądanie, zwiedzanie oraz poznawanie, aby potem mogli dobrze przygotować napad. Na wyspie jest bardzo dobrze rozwinięta cywilizacja. Awaru przygląda się urządzeniom, które znajdują się tutaj i poznaje świat tubylców, który znacząco różni się od jego świata. Nie zna nazw przedmiotów, których używają wyspiarze, to dla niego jest coś nowego, potrafi tylko opisać do czego one służą. 

Bohater zagłębia się w obcą mu cywilizację, aby potem móc przekazać wszystko swoim rodakom. W pewnym momencie stwierdza, że należy zaniechać napadania na wyspę, ponieważ jej mieszkańcy są bardzo dobrze przygotowani do obrony i atak na pewno się nie powiedzie. Na końcu dochodzi do wybuchu wulkanu – wyspa zapada się i już nikt nie będzie mógł poznać jej tajemnic. Pozostała tylko jedna mieszkanka wyspy i zwierzę Rai, których ratuje Awaru.