Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Don Kichot (Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manchy) - streszczenie

i syn zaprzyjaźnili się. Ferdynand kochał młodą córkę farmera w sekrecie przed jej ojcem. Aby uniknąć jego gniewu, Ferdynand postanowił wyjechać do domu Cardenia i zapomnieć o dziewczynie. Tam poznał Lucindę i się w niej zakochał. Później Kichote przerywa Cardenio i zaczyna rozmowę o książkach rycerskich. Cardenio wpada w furię, bije Sancho, pasterza i Don Kichota, a później ucieka.

Rozdział 25: Zły na pana Sancho i Kichote odjeżdżają. Kichote zamierza zostać w górach samotnie i przywrócić sobie honor, zamiast jechać do dawno niewidzianej Dylcynei. Sancho uważa pomysł za głupi, a Kichote jest zdziwiony, ze Sancho dotąd nie zauważył, że każdy czyn błędnego rycerza jest głupi. Kichote pisze list miłosny i daje go Sanchowi, wyjawiając adresatkę. Sancho jest zszokowany, bo wie, ze Dulcynea to zwykła prostaczka. Kichote opowiada, że kiedyś była księżniczką. Sancho obiecuje szybko dostarczyć list i wrócić, zabiera Rosynanta i odjeżdża.

Rozdział 26: Kichote chce być jak wielki rycerz Amadis, polecający się Bogu i modlacy w imię ukochanej. Błąka sie, pisząc zdania na drzewach. Sancho spotyka w gospodzie Kapłana i golibrodę, którzy pytają, co z Don Kichotem. Sancho opowiada o liście i pobycie Kichota w górach, oraz o obietnicy wysokiego stanowiska i pięknej żony, jakie dał mu pan. Mężczyźni uważaja, ze Sancho oszalał i nie wyprowadzają go z błędu. Mężczyźni postanawiają isć do Don Kichota i podstępem, w przebraniu cierpiacej damy i jej towarzysza, sprowadzić go do domu.

Rozdział 27: przebrani, jadą z Sancho do Kichota i namawiają go do powrotu. Sancho opowiada im o przygodach w podróży. Sancho postanawia, że powie Kichotowi, iż Dulcynea każe mu wracać do domu. Jeśli to nie pomoże, do akcji mają wkroczyć przebrani mężczyźni.

Czeakajac na Sancho,Komentarze

    7 + 7 =