Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Don Kichot (Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manchy) - streszczenie

jednak Kichote mówi mu, że kiedy poślubi bogatą księżniczkę, obsypie Sancho pieniędzmi.

Rozdział 22: Kichote i Pansa spotykają więźniów, prowadzonych przez 4 uzbrojonych strażników. Kichote zaczepia grupę i chce posłuchać o losach i przewinieniach każdego więźnia. Więźniowie opowiadają o sobie tak, jakby ich występki były konieczne, a pojmanie bezprawne. Don Kichote atakuje strażników, więźniowie mu pomagają i uwalniają się. Kichote prosi, aby dali znać o nim Dulcynei, ale ci boją się o swoje bezpieczeństwo. Kichote ich obraża, a ni go atakują i okradają jego i Pansę. Sancho jest pewien, że policja ich teraz złapie. Ponagla pana do ucieczki w góry.

Rozdział 23: Bohaterowie wjeżdżają w drzewa w Sierra Morena. Jeden z zaatakowanych wcześniej więźniów też się tu kryje. Kradnie Dapple'a, osła Sancho. Bohaterowie znajdują worek z notesem, ubraniem i pieniędzmi. Kichote daje Sancho pieniądze, co wynagradza mu trudy. W notesie Kichote znajduje list miłosny i poemat. Zaczynają szukać nagiego człowieka, do którego mógł należeć worek. Spotykają starego pasterza, który opowiada im historię o tym mężczyźnie, bogaczu, który pojawił się z pytaniem o najdzikszą część Sierra Morena. Udał się tam, a potem powrócił i okradł pasterza. Po kilku dniach pasterze znaleźli go w opłakanym stanie, zaoferowali mu posiłek i opiekę. Gdy opowieść dobiega końca, pojawia się Obdarty Rycerz, którego Don Kichote serdecznie ściska.

Rozdział 24: Rycerz pyta o jedzenie i obiecuje opowiedzieć swoją historię, pod warunkiem że nikt mu nie przerwie. Ma na imię Coardenio, jest bogatym szlachcicem z Andaluzji, od dziecka jest szalenie zakochany w Lucindzie. Mieli się pobrać, ale Cardenio otrzymał list od księcia ze zleceniem eskortowania jego syna Ferdynanda. RycerzKomentarze

    3 + 8 =