Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Don Kichot (Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manchy) - streszczenie

jednego z konia. Sancho okrada siodło na ośle kapłana. Kapłan odjeżdża, a Sancho krzyczy za nim, że pomyłka była dziełem Don Kichota, rycerza o Smutnej Twarzy. Zadowolony z nowego tytułu Kichote pyta, skąd Sancho miał taki pomysł. Sancho mówi, że twarz pana wygląda smutno z wybitymi zębami. Jednak Kichote mówi, że ten tytuł pochodzi od mądrości, jaka kieruje życiem Kichota.

Rozdział 20: Kichote i Pansa słyszą przerażające dudnienie. Sancho prosi, aby z szukaniem jego źródła zaczekali do rana, ale Kichote obiecuje pokonać tajemniczego wroga. Każe Sanchowi czekać na siebie trzy dni, a potem powiadomić Dulcyneę o jego smierci.Sancho potajemnie przywiązuje Rosynanta, i Kichote mówi, ze musi poczekać aż koń będzie w stanie iść.

Sancho opowiada historią, omawiając każdy szczegół podwójnie, co niezbyt podoba się Kichotowi. Pansa opowiada o pasterce, której tak naprawdę nie widział, ale wydaje mu się, ze ją zna i jej miłości do pasterza, której to historii nie kończy. Rankiem, Sancho i Kichote wyruszają. Kichote wierzy, że Sancho jest dobrym człowiekiem. Kiedy docierają do grupy domów nad rzeką, zauważają, że hałas dochodzi od trzepaczek do odzieży. Sancho śmieje się, a Kichote uderza go lancą. Kichote uspokaja Sancha obietnicą zapisania mu majątku w testamencie.

Rozdział 21: Kichot i Pansa widzą mężczyznę (fryzjera) na koniu. Na jego głowie coś połyskuje- to miska, chroniąca przed deszczem. Don Kichote widzi w nim jednak wielkiego rycerza z legendarnym hełmem Mambrina i chce wygrać od niego hełm. Widząc atak, golibroda ucieka, zostawiając konia i miskę, a Sancho śmieje się z "hełmu". Kichote twierdzi, ze to hełm przetopiony na miskę, i zakłada go na głowę, postanawiając zlecić przerobienie na hełm w następnej wiosce. Sancho znów zaczyna narzekania,Komentarze

    3 + 7 =