Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Don Kichot (Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manchy) - streszczenie

widzi szaleństwo Don Kichota, ale dla świętego spokoju się zgadza. Chce także oszukać Don Kichota, ale ten nie ma żadnych pieniędzy, więc gospodarz nakazuje mu nosić zawsze jakieś fundusze ze sobą w przyszłości.

Problem pojawia się, gdy goście karczmy chcą napoić zwierzęta wodą ze studni, gdzie leży teraz zbroja rycerza. Wzywając imię Dylcynei, Don Kichote uderza jednego z gości i zostawia go nieprzytomnym, a innemu łamie czaszkę. Właściciel wyrzuca rycerza czym prędzej. Don Kichote dziękuje prostytutkom za zajęcie się nim, właścicielowi za pasowanie, i odjeżdża.

Rozdział 4: W drodze do domu w celu wzięcia pieniędzy i czystych ubrań, Don Kichote słyszy płacz i znajduje farmera, który biczuje parobka. Farmer tłumaczy, że chłopiec nie wypełniał swoich obowiązków, chłopiec twierdzi, że pan mu nie płacił. Don Kichote, nazywając farmera rycerzem, każe mu zapłacić chłopcu. Parobek mówi, że farmer nie jest rycerzem, ale Don Kichote go ignoruje. Farmer, mile połechtany nazwaniem go rycerzem, obiecuje zapłacić chłopcu, a gdy Kichote odjeżdża, bije chłopca jeszcze mocniej niż wcześniej.

Don Kichote spotyka grupę handlarzy i żąda, aby potwierdzili urodę Dulcynei. Handlarze obrażają “damę”, a Don Kichote ich atakuje. Jednak Rosynant zrzuca go z grzbietu. Jeden z handlarzy jadących na ośle bije Don Kichota i łamie jego lancę. Grupa oddala się, zostawiając rycerza, leżącego twarzą do dołu przy drodze.

Rozdział 5: robotnik znajduje Don Kichota i pod osłoną nocy prowadzi do miasta. W domu Don Kichota przyjaciele Kapłan i golibroda przeszukują książki. Rodzina daje Kichotowi jeść i kładzie go do łóżka.

Rozdział 6: Ksiądz i kapłan szukają książek o rycerzach, aby je spalić, tego bowiem życzy sobie siostrzenica Kichota, chociaż właściciel domuKomentarze

    9 + 3 =