Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Don Kichot (Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manchy) - streszczenie

w słowo farmera i pozostawienie go samego. Kichote obiecuje zemstę na farmerze, ale chłopak mówi Kichotowi, aby już w przyszłości lepiej nigdzie się nie wtrącał.

Rozdział 32: Wędrowcy docierają do tej samej gospody, gdzie łotrzy zawinęli Sancha w koc. Towarzysze Kichota rozmawiają o jego szaleństwie, i książkach, które do niego doprowadziły, wraz z właścicielem gospody i jego rodziną. Kapłan i Golibroda chcą spalić kolekcję książek rycerskich z gospody, ale właściciel się nie zgadza. Opowiada o mężczyźnie, który kiedyś zostawił worek pełen ksiąg u niego. Kapłan prosi o możliwość ich obejrzenia i jedna zaczyna czytać na głos.

Rozdział 33: Manuskrypt opowiada historię Anzelma i Lotaria, przyjaciół z Florencji. Anselmo poślubia Camillę, jedna z niewiast o najczystszych intencjach. Mówi przyjacielowi, że chce sprawdzić jej wierność. Prosi Lotara o zalecanie się do żony kilka razy, sprawdzając, czy Camilla jest w stanie odmówić. Wyjeżdża, a Lotario zakochuje się w Camilli, a ta wysyła list do Anzelma, aby wrócił i chronił ją przez natrętem.

Rozdział 34: Anzelm odmawia powrotu do domu, wiec Camilla romansuje z Lotariem. Gdy Anzelm wraca, Lotario mówi mu, że żona nie dała się uwieść. Anzelm prosi Lotaria o napisanie wiersza miłosnego. Leonela, przyjaciółka Camillli, pomaga Lotariowi, a potem sama wdaje się w romans z innym Zakochana w Lotariu Camilla nie reaguje, bo boi się, ze Leonela wyjawi jej postępki Anzelmowi. Widząc wychodzącego z domu kochanka Lioneli, Lotario myśli, że to nowy kochanek Camilli. W zemście mówi Anzelmowi, ze uwiódł Camillę, ale jeszcze z nią nie spał. Namawia Camille na spotkanie, a Anzelma na obserwację jej zachowania. W międzyczasie Camilla mówi Lotariowi o nowym kochanku Lioneli. Ten zdaje sobie sprawę z pomyłki,Komentarze

    8 + 5 =