Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Motyw domu

Dom... Wiele skojarzeń nasuwa się w związku z tym jednym, krótkim słowem. Z jednej strony dom to budynek, miejsce zamieszkania, czasem wynajęty pokój, miejsce do którego powraca się zmęczonym po całym dniu pracy, to cztery ściany wraz z rzeczami osobistymi. Ktoś powie: "To tylko dom".

Ale z drugiej strony nie wolno zapominać, że dom to także atmosfera, ciepło rodzinnego ogniska, to najbliżsi, którzy czekają na nasz powrót z pracy. To jedyne miejsce na ziemi należące bezpośrednio do nas. Dom to wychowanie, to mama, która czeka z obiadem, babcia, która rozpieszcza i opowiada bajki. Dom to bezpieczeństwo, stabilizacja. To ogień płonący na kominku, niosący radość, ciepło, a przede wszystkim wspólnotę.

Dom to także poczucie tożsamości. Mając własne miejsce na ziemi człowiek wie, że przynależy do jakiegoś społeczeństwa, wie, gdzie odnaleźć własne korzenie. Dom to poczucie tożsamości. Dom to marzenie każdego człowieka.