Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Yellow Bahama w prążki - Problematyka

To, co najbardziej fascynuje w książce Ewy Nowak pt.: „Yellow Bahama w prążki”, to niezwykłe poczucie humoru głównych bohaterów. Nie można nie wybuchnąć śmiechem, czytając o niespotykanych, komicznych przygodach bohaterów i tarapatach, w które popadają. Choć śmiech towarzyszy całej lekturze, to jesteśmy w stanie dostrzec również, jak ci sami bohaterowie na naszych oczach dojrzewają, zyskując zdolność do pogłębionych refleksji i rozmyślań nad słodko-gorzką rzeczywistością. Główna bohaterka, Hania, jest tutaj doskonałym przykładem – widzimy, jak dziewczynka stopniowo dojrzewa, nabiera coraz większego dystansu do siebie i świata i snuje marzenia, które później chce zrealizować.

Ewa Nowak z zawodu jest pedagogiem-terapeutą, jednak jej największą pasją od zawsze było pisanie książek dla dzieci i młodzieży. Jej książki pisane są prostym, lekkim i mało skomplikowanym językiem. „Yellow Bahama w prążki” jest świetną lekturą również dzięki okraszeniu jej dziecięcym i szczerym poczuciem humoru, który przebija niemal z każdej kartki powieści.

Niejedna nastolatka marzy tak jak Hania, by ktoś napisał o niej książkę. I właśnie „Yellow Bahama w prążki” powstała dzięki e-mailom przesyłanym do autorki przez nastolatki.

Śledząc przygody bohaterów, nieraz wybuchamy głośnym śmiechem, realizując tym samym plan autorki, która uważa, że śmiech to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości i utrapienia dostarczane nam niejednokrotnie przez życie. Ewa Nowak jest przekonana, że dzięki poczuciu humoru i patrzeniu na świat z dystansem będziemy zdrowsi i szczęśliwsi.