Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Przygody Tomka Sawyera - streszczenie

Tomek mieszkał w Saint Petersburgu wraz z przyrodnim bratem u cioci Polly. Chłopiec był sierotą, nie miał innych bliskich. Często psocił i ciocia nie potrafiła poradzić sobie z jego zachowaniem.


Pewnego dnia Tomek wdał się w bójkę z eleganckim nieznajomym chłopakiem. Ciocia za karę kazała chłopcu malować w sobotę płot. Tomek bardzo chciał pograć z kolegami w piłkę, a malowanie sztachet było ostatnią rzeczą, na jaką miał ochotę. Pomysłowość Tomka przechodziła jednak wszelkie pojęcie. Zaczął udawać przed swoim kolegą, Benem Rogersem, że malowanie płotu to bardzo ciekawe zajęcie. Chłopiec zainteresował się nowym zajęciem i bardzo chciał przejąc pędzel od Tomka. Ten z udawaną niechęcią oddał narzędzie pracy i zachęcił kolejnych chłopców do  nowej zabawy. Sam usiadł pod drzewem i obserwował, jak inni pracowali za niego. Koledzy paradoksalnie dziękowali sprytnemu koledze za jego łaskawość. Ciocia nagrodziła Tomka za jego pracę wręczając mu jabłko. Chłopiec wyszedł na podwórko bawić się z dziećmi. Urządzono bitwę i armia Tomka wygrała z armią Joe'go Harpera. Po bitwie chłopiec wycieńczony wysiłkiem wracał do domu i spotkał dziewczynkę, która rzuciła mu niespodziewanie stokrotkę pod nogi.


Pewnego dnia Tomek nauczył się na pamięć kilka wersów Biblii. Kuzynka Mary w nagrodę podarowała Tomkowi scyzoryk. Następnie rodzina ładnie się ubrała i udała do kościoła na mszę. Tomek zniósł dzielnie te ciężkie chwile, a w trakcie nabożeństwa wypatrywał swojej ukochanej. Dziewczyna wkrótce pojawiła się, a chłopiec próbował za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę dokuczając kolegom. Nagle pokazał właściwą liczbę różnokolorowych karteczek i wygrał Biblię. Ojciec dziewczyny był pod wrażeniem wiedzy młodzieńca i gratulował mu intelektu. Sędzia spytał Tomka jeszcze o imiona pierwszych apostołów.Komentarze

    4 + 9 =    
~ Nie_twoja_sprawa
2023-05-08 18:46:23
Słabe
~ Ola
2023-04-24 07:39:15
Dzisiaj tą lekturę omawiam z moją klasą. Nie zdążyłam przeczytać całej. Tyle ile przeczytałam to była fajna polecam.Trzymajcie za mnie kciuki.
~ Ktoś
2023-04-23 13:15:56
Bardzo słabe
~ 474421
2023-04-08 12:39:40
Witam!ǃ!
Вуć mоżе mojа wiadomość ϳeѕt zbуt speсyfiсzna.
Alе mоϳа ѕtarszа ѕіоѕtrа znalazłа tutаj wѕрanіаłеgo mężczуznę і mаją świetny związek, аle cо ze mną?
Мam 25 lat, Μaria, z Сzeсh, znаm ϳęzуk аngіеlѕkі równiеż
I... lеpiej рowіеdziеć to оd rаzu. Jestеm bisekѕuаlny. Νiе jеѕtem zаzdrоѕny о inną kobiеtę... zwłaszcza jeśli kochamу ѕię razеm.
Асh tаk, gоtuję bаrdzo ѕmаcznіe! і kосhаm nіе tуlko gotować ;))
Ιm prаwdzіwа dziewсzyna і ѕzukа роwаżnegо і gоrącego zwіązku...
Ԝ każdym razie, mоżеsz znalеźć móϳ profіl tutаj: http://pfiradbeposer.ml/usr-66876/