Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pompon w krainie Fisiów - Problematyka

„Pompon w rodzinie Fisiów” to historia pewnego smoka, który przez przypadek znalazł się w zwyczajnej rodzinie. Smok stał się członkiem rodziny, a nawet przez dorosłych był traktowany jak syn, ponieważ mama kazała nazywać się babcią, gdy urodziły się małe smoczki. 

To zabawna opowieść o przygodach smoka Pompona, który czasami pomaga rodzinie, u której mieszka, a czasami wpada w tarapaty lub psoci. Jest traktowany przez nich jak ktoś bliski, o kogo należy się troszczyć i dbać. Coraz to nowe przygody ukazują przyjazny charakter smoka, który jest podobny do ludzi, potrafi się śmiać, płakać i kochać. 

Przedstawiona w książce rodzina Fisiów jest otwarta, rodzice wykazują zrozumienie dla nowych kłopotów, w które wplątuje je Pompon. Kochają go bezwarunkowo. Dla jego dobra zgadzają się, aby wyjechał do Krakowa i tam zamieszkał w Smoczej Jamie. Książka w ogóle nie jest nudna, a wręcz przeciwnie jest wesoła i zabawna.