Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pompon w krainie Fisiów - streszczenie

Joanna Olech, Pompon w rodzinie Fisiów – streszczenie, problematyka

Streszczenie

Malwinie Fiś z powodu nazwiska dokuczają w szkole. Mama jest rejestratorką w przychodni, a tata agentem ubezpieczeniowym. Ma starszego brata Gniewosza, który ma 11 lat i jest najmniejszy w klasie. Mieszkają w bloku, Malwina dzieli pokój z bratem. Pompon to smok, jest ich zwierzątkiem domowym. Wylazł z odpływu umywalki. Gniewosz i Malwina ukrywają go w pokoju przed rodzicami. Jest wielkości świnki morskiej i stale rośnie, mówi nawet obce wyrazy. 

Pojawił się kłopot, ponieważ mama wzięła na przechowanie kota ciotki Michasi – Sułtana. Kiedy mama wpuściła kota do ich pokoju, Pompon zaczął go tarmosić. Potem kot zacisnął swe pazury na jego ogonie. Smok uciekł i wystrzelił strumieniem ognia. 

Gniewek rozmawiał z Pomponem, ale to nic nie pomagało. Cały czas czyhał na kota. Musieli kłamać. Chłopiec zaczął się drapać oraz kichać i mama pomyślała, że to uczulenie na sierść kota, więc wzięła go do koleżanki z pracy. Kot miał nadpalone futro i ciocia nie uwierzyła, że to od świeczki. 

Odkąd Pompon u nich mieszka, nikogo nie zapraszają. Smok powiedział, że idzie w świat, ponieważ dostał za mało frytek, ale nigdzie nie wyruszył. 

Pompon zostałby zdemaskowany, gdy tata czytał im przed snem. Kiedy czytał o Smoku Wawelskim Pompon zaczął płakać, a Gniewek wziął to na siebie. 

W domu było piekło. Przyjechała karetka pogotowia, straż pożarna, a wszystko przez obcas mamy buta. Kiedy mama wyszła do pracy, obcas uwiązł jej na torowisku i odpadł. Wróciła do domu i usłyszała plusk wody w łazience. Zobaczyła Pompona w wannie. Wyszła, zamknęła drzwi i zadzwoniła po straż pożarną. W tym czasie Pompon ukrył się w szufladzie z ręcznikami. Strażacy weszli do łazienki i usłyszeli


Komentarze

    7 + 3 =