Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

PINOKIO - charakterystyka • Pinokio

Pinokio jest drewnianym chłopcem wystruganym przez Dżepetta. Pajacyka charakteryzuje długi nos, który wydłuża się jeszcze bardziej, gdy chłopiec kłamie. Z początku jest bardzo niegrzecznym i krnąbrnym synem. Ucieka z domu, ściąga do domu policję i sprawia same trudności. W dalszej części książki zmienia swoją postawę, nadal jest jednak bardzo łatwowierny, porywczy, często kłamie.

 

Dżepetto sprzedaje własną kurtkę, aby posłać chłopca do szkoły. Ten jednak nie traktuje tego poważnie i wagaruje. Pewnego dnia po drodze do szkoły natrafia na teatrzyk i sprzedaje książki, aby móc obejrzeć spektakl. Cudem uchodzi z życiem psując przedstawienie. W chwilę później znowu wpada w tarapaty i zostaje okradziony przez lisa i kota, którzy w przebraniach napadają na chłopca. Życie ratuje mu wróżka. Po opuszczeniu domu wróżki Pinokio wpada w serię kłopotów z powodu swojej łatwowierności. Po niedługim czasie chłopiec powraca do szkoły. Tym razem uczy się bardzo pilnie, jest jednym z najlepszych uczniów. Pewnego dnia koledzy okłamują go, że odnaleźli na plaży rybo-psa, który połknął jego ojca. Chłopiec wierzy im i decyduje się na wagary. Po dotarciu na plażę staje się obiektem drwin. Udaje się do wróżki, która nagradza go za dobre wyniki w nauce i daruje uzasadnione wagary. Pozwala mu zorganizować śniadanie dla kolegów, warunkiem jest powrót do północy po zaproszeniu chłopców. Obiecuje także przemienić chłopca w człowieka. Pinokio daje się jednak zwieść opowieściom najlepszego kolegi i decyduje się zawieść wróżkę. Chłopcy udają się do Zabawkonii, gdzie zmieniają się w osiołki i trafiają na targ, następnie do cyrku, gdzie Pinokio staje się kaleką, na koniec do rzeźnika. Pinokiowi udaje się uciec, trafia do brzucha rybo-psa, gdzie odnajdujeKomentarze

    5 + 3 =    
~ https://web.roblox.com/home
2023-05-04 13:38:44
Dzk
~ https://pinokio.streszczenia.pl/img/avatar1.png?v=1
2023-05-04 13:37:50
EPICK ŻYCIE RATUJE
~ Nati_Pati
2023-05-04 13:37:22
Nawet fajne ale trochę dziwne