Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Pan Samochodzik i templariusze - streszczenie

Pewien muzealnik i detektyw, czytając gazetę, natknął się na artykuł o przechowywanym w twierdzy krzyżackiej skarbie templariuszy. Bez chwili zawahania postanowił się tam udać. W wyprawie chciała też wziąć udział trójka harcerzy – Wiewiórka, Wilhelm Tell i Sokole Oko –  którzy o swoim zaprzyjaźnionym dowódcy często mówili „Pan Samochodzik”. Gdy bohaterowie wyruszyli w drogę do Białegostoku, Pan Samochodzik opowiedział chłopcom o tajemnicy zakonu templariuszy i o panowaniu Krzyżaków w miejscu, do którego właśnie zmierzali.

Gdy przybyli do wsi Miłkokuk, spotkali pana Petersena, który podróżował wspólnie z córką Karen i tłumaczem. Okazało się, że oni również przybyli na Pojezierze w poszukiwaniu skarbu. W czasie podróży utknęli jednak samochodem w błotnistej drodze. Pan Samochodzik postanowił pomóc w wciągnięciu lincolna, chłopcom zaś polecił, aby udali się do wsi i tam odnaleźli nauczyciela, który posiada całą dokumentacje na temat zakonu i ukrytego w twierdzy skarbu. Gdy harcerze przyszli do jego domu, spotkali Ankę, która była dziennikarką piszącą artykuł o poszukiwaczach skarbów.

Z nauczycielem zudało się spotkać dopiero następnego dnia. Oznajmił im jednak przykrą wiadomość – poszukiwane przez wszystkich dokumenty zostały skradzione. Pan Samochodzik zapowiedział więc wyprawę całej drużyny do Malborka. Tam wspólnie z chłopcami wybrał się na zwiedzanie zamku. Niestety w dziwny sposób został zatrzaśnięty w celi Kiejstuta i dopiero chłopcy pomogli mu się stamtąd wydostać. W międzyczasie udało im się też poznać mieszkającą na Zamku Średnim Ewę. Wspólnie z nią jeszcze raz zwiedzili cały obiekt i podążając śladem dwóch cieni, dotarli do pewnej ruiny, w której spotkali parę turystów (Petersenowie), rozprawiających o skarbie i o liście zawierającym wskazówki, jak się do niego dostać.


Komentarze

    4 + 1 =    
~ ktos
2021-11-15 15:49:17
stresczenie super bo mam opracowanie dziekuję
~ A
2021-10-10 20:59:37
przeczytałam poczatek i przestałam czytać ! pan samochodzik nie natknął się sam na artykuł czytajac gazetę tylko harcerze mu ja przyniesli gdy ten siedzial pochłoniety czytaniem o templaruszach nie wiedzaćc jeszcze co się pojawiło w gazecie gdyz od miesuiąca przygotowywał się do podróży na poszukiwanie twgo skarbu o którym przed gazetą mało kto wiedział. PROSZEE PRZECZYTAJCIE INNE STRESZCZENIE
~ kaczor123
2021-09-14 16:42:34
ohhh daddy
fajne streszczenie, dzięki za pomoc