Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Lassie wróć - streszczenie

Akcja opowieści o niesamowitej miłości człowieka i jego psa rozgrywa się w małym górniczym miasteczku położonym w północnej Anglii. Suczkę Lassie i chłopca imieniem Joe połączyła niezwykła więź. Całe dnie spędzali na wspólnych zabawach, a gdy chłopiec kończył lekcje, pies za każdym razem punktualnie o godzinie czwartej po południu czekał pod drzewem w pobliżu wejścia. Całe miasteczko zachwycało się piękną urodą owczarka szkockiego. Właściciel, pan Carraclought, za żadne pieniądze nie chciał sprzedać psa i z dumą powtarzał potencjalnym kupcom, że pies należy do jego syna, Joe'go.
   Pewnego dnia chłopiec podczas ostatniej lekcji nie usłyszał szczeknięcia swojego pupila i już wiedział, że coś jest nie tak. Po dzwonku szybko wybiegł ze szkoły, lecz psa nigdzie nie było. Wbiegł do domu zrozpaczony i od progu krzyczał, że Lassie nie przyszła po niego do szkoły i na pewno coś musiało się wydarzyć. Rodzice poinformowali syna, że byli zmuszeni sprzedać suczkę, gdyż ojciec stracił pracę w kopalni i nie ma już pieniędzy na utrzymanie domu. Suczka trafiła w ręce księcia Rudlinga, który już od dawna poszukiwał owczarka szkockiego do swojej kolekcji.
    Po kilku tygodniach chłopiec wyszedł po zajęciach ze szkoły i bardzo zdziwił się, gdy zobaczył psa pod znanym drzewem. Pies był wychudły i bardzo zaniedbany. Rodzice nakarmili zwierzę i stanowczo odmówili zatrzymania jej. Lassie zwrócono nowemu właścicielowi. Następnego dnia jednak suczka ponownie uciekła i czekała pod drzewem przed szkołą. Rodzice zabronili Joe'mu przyprowadzać psa do domu. Nowy właściciel zabezpieczył ogrodzenie i uniemożliwił Lassie kolejne ucieczki. Pies jednak znalazł sposób, by wydostać się i pobiec do szkoły. Joe bardzo ucieszył się na widok swojej suczki i postanowił uciec z nią z miasta. Rodzice bardzo martwiliKomentarze

    1 + 6 =