Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Klasa pani Czajki - streszczenie

Ławka
Małgosia szła rano do szkoły. Miała siedzieć w jednej ławce z Kamilą. Została tylko pierwsza ławka w środkowym rzędzie. Ktoś do niej podszedł i powiedział, że pewnie jest kujonem, ponieważ siedzi w pierwszej ławce i ma okulary. W obronie Małgosi stanął Maciek. Ich wychowawczynią była Barbara Czajka. Zadała im do napisania wypracowanie o swoich wakacjach.

Kiedy Małgosia wyszła ze szkoły, dogonił ją Maciek, który powiedział, żeby nie przejmowała się Kaśką.

Następnego dnia pierwszą lekcją była godzina wychowawcza. Uczniowie wybierali gospodarza klasy i skarbnika. Gospodarzem została Kinga, a skarbnikiem osoba, która miała numer trzynasty, czyli Michał.

Tygodniowe spóźnienie
Kamila doszła do klasy tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego. Opowiedziała, że była u ciotki w Anglii. Kaśka dokuczała Małgosi z powodu okularów. Potem powiedziała coś o włosach Kamili, które są bardzo jasne i dziewczyna zaczęła płakać. Michał pocieszył ją, żeby się nie przejmowała.

Wypracowanie o lecie
Pani Czajka przeczytała już wypracowania i przyniosła sprawdzone do szkoły. Chciała, aby w jej klasie wszyscy się polubili.

Ci okropni rodzice
Pierwsze klasowe zebranie. Pani Czajka była zdenerwowana, ponieważ rodzice byli coraz okropniejsi. Podała im wszystkie ważne informacje. Tata Natalki zgłosił, że jego córka jest świadkiem Jehowy.

Następnego dnia do wychowawczyni przyszła katechetka i powiedziała, że była u niej mama jednego z uczniów i kazała jej namawiać dzieci, aby nawróciły kolegów na prawdziwa wiarę. Była też u dyrektora.

Fotoplastykon i inne zdjęcia

Maciek wymyślił wycieczkę do fotoplastykonu. Trzy dni później wszyscy poszli na wycieczkę. Czarny Michał wziął aparat i robił zdjęcia. Potem w autobusie Aleks zauważył, że Czarny Michał często fotografuje Kamilę.

Przesiadka
Pani Czajka myślała, że


Komentarze

    1 + 2 =