Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Dziewczynka z Szóstego Księżyca - streszczenie

Główna bohaterka powieści to dziesięcioletnia Nina, uczennica piątej klasy, która razem ze swoimi dwoma ciociami mieszka w Madrycie. Prawie w ogóle nie ma kontaktu z rodzicami, gdyż pracują oni w centrum naukowym w odległym mieście Fork i prowadzą badania nad życiem pozaziemskim. Dziewczynka jest niezwykła, ponieważ ma na ręce znamię w kształcie gwiazdki wyglądające tak samo jak znamię jej ukochanego dziadka Michaiła, który jest alchemikiem. Przysyła on Ninie list, w którym prosi dziewczynkę, by przybyła do niego do Wenecji. Dziadek uczył ją tajnej sztuki alchemii, ale ich kontakt był utrudniony, ponieważ ciotka Andora nie pochwalała tej nauki. W dniu, w którym dziewczynka otrzymuje list od dziadka, jej gwiazdka na ręce robi się większa i czarna, zaś pies Adon i kot Platon zachowują się bardzo niespokojnie. Lustro w łazience pokazuje przerażającą twarz mężczyzny – wszystko to jest zapowiedzią śmierci dziadka Michaiła.

Nina postanawia jednak pojechać do Wenecji. Tutaj będzie się nią opiekować Beza – rosyjska niania, a także gosposia Luba. Po przylocie jednak ginie bagaż Niny z książkami i choć dziewczynka zgłosiła sprawę na policję, na tym się skończyło – nie odzyskała już swoich książek. Ninoczka zamieszkuje w willi dziadka Espasia, którą wraz z większością majątku otrzymała po nim w spadku. Dostaje też dziwne przedmioty: złote berło, dwa klucze, mały zeszyt i magiczną kulę. Dziadek zostawił jej wskazówki, czym ma tu się zajmować; jej zadaniem było m.in. poznanie laboratorium alchemicznego. Dziadek Misza był badaczem księżyca Xorax i opisywał go w specjalnym zeszycie. Xorax był Szóstym Księżycem, o który walczyli wszyscy dobrzy alchemicy. Ninoczka poznaje też czwórkę przyjaciół (dawnych uczniów dziadka), którzy będą jej pomagać w misji pokonania złego Karkona, który spowodował


Komentarze

    9 + 3 =