Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Dziewczynka z parku - streszczenie

Streszczenie

Któregoś dnia dwoje dzieci – Jeremiasz i Andzia, wspólnie wracają ze szkoły do domu. Wspólnie karmią kaczki, jednak dziewczynka przez cały czas jej smutna. W ostatnim czasie zmarł bowiem jej tata. Wiele przedmiotów w domu jej o nim przypomina. Mama Andzi także ma problem z odejściem mężczyzny i staje się trochę nieobecna w domu. Rzeczywiście kobieta w żałobie traci poczucie czasu. Andzia czuje się przez to bardziej dorosła niż mama. Dziewczynka opowiada Jeremiaszowi o całej tej sprawie i rozważa, czy jest godny tego, aby mogła zdradzić u swój największy sekret.

Po powrocie do domu bohaterka zastaje mamę i babcię – mama ma do niej pretensje, że Andzia ma w szkole coraz gorsze oceny, natomiast babcia próbuje załagodzić sytuację. Andzia wybiera się do cukierni by kupić ciasto, które bardzo lubił tata, a które pomagało wszystkim w smutne dni.

Pewnego dnia Andzia kłóci się z Zosią – koleżanka urządza przyjęcie urodzinowe, ale Andzia nie ma ochoty się na nim pojawić. Jeremiasz pociesza ją i zdradza, że będzie musiał powtarzać klasę ze względu na duże zaległości spowodowane pobytem w szpitalu.

Innym razem, gdy Andzia wraca do domu, zastaje list od mamy z informacją, że będzie później, a na pociechę upiekła ulubione rogaliki francuskie taty. Dziewczynka dostrzega za oknem ptaka – kowalika. Ulubiony gatunek zmarłego ojca, który mawiał, że zawsze będzie jej towarzyszył, tylko tak jak ten ptaszek – będzie na nią patrzył z góry. Okazało się, że mama wróciła do domu później ponieważ wreszcie dostała pracę.

Andzia poznaje psa Jeremiasza o imieniu Tango. Chłopiec przygarnął pieska, który został przywiązany do fotela w starej piwnicy.

Zdarzyło się, że niespodziewanie Jeremiasz nie pojawił się na lekcjach. Okazało się, żeKomentarze

    7 + 3 =    
~ Piotr
2022-11-09 18:03:09
Fajna