Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Dzieci pana astronoma - streszczenie

1. Dzieci pana Astronoma
Pan Astronom mieszkający przy ulicy Astronomów fascynował się wszechświatem. Całe dnie spędzał na obserwowaniu gwiazd i planet. Swoim dzieciom, które przyszły na świat nadał imiona Teleskopek i Teleskopka.

2. Dzieci puszczają zajączki
Teleskopek i Teleskopka nie należeli do najgrzeczniejszych dzieci. Rodzeństwo całe dnie spędzało na wymyślaniu kolejnych psot i wdrażaniu ich w życie. Z początku ograniczali swoje żarty do obrębu własnego domu, jednak w miarę upływu czasu sprawiali kłopot także sąsiadom puszczając zajączki w ich okna przy pomocy lusterek. Sąsiedzi nie kryli urazy i domagali się ukarania dzieci. Pan Astronom w celu uniknięcia kłótni zabierał dzieci na długie spacery.

3. Dzieci śpiewają piosenkę
Podczas jednego ze spacerów z ojcem dzieci wesoło śpiewały piosenkę o słoneczku. Rodzina szła już długo i dzieci zaczęły narzekać na zmęczenie. Pan Astronom zdecydował zabrać maluchy na lody. Rodzeństwo bardzo się ucieszyło. Udali się więc do kawiarni i zamówili najpyszniejsze lody, jakie były oraz wodę gazowaną. Dzieci zastanawiały się dlaczego słońce świeci, a ojciec cieszył się, że może z nimi na ten temat porozmawiać.

4. Pan Astronom mówi o Słońcu
Pan Astronom zaczął wyjaśniać dzieciom, że Słońce to ogromna kula utworzona przez gazy będące w ruchu. Dzieci były zafascynowane wiedzą ojca i postanowiły dowiedzieć się więcej na temat olbrzymiej gwiazdy, dzięki której rośliny i zwierzęta na Ziemi mogą funkcjonować.

5. Dzieci piszą list do Słońca.
Rodzeństwo postanowiło napisać list do Słońca. Teleskopek i Teleskopka prosili gwiazdę, aby przez cały rok mocno świeciła i w zimie ich ogrzewała, a w lecie opalała blade ciała. Wpadli na pomysł, aby list wysłać balonem, ponieważ istniało ryzyko, że zwykła poczta nie dostarczy listu do adresata. Po umieszczeniu


Komentarze

    4 + 2 =    
~ g
2021-12-13 17:40:46
co interesowało Teleskopkę i Teleskopka