Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Charlie i fabryka czekolady - streszczenie

Pewien chłopiec o imieniu Charlie Bucket był radosnym dzieckiem, które lubiło psoty, a nade wszystko przepyszną czekoladę. Charlie mieszkał z rodzicami i dziadkami (ze strony obojga rodziców), wszyscy mieszkali w jednej małej izdebce. Rodzinie Charliego się trudno było związać koniec z końcem, chłopiec mógł liczyć na wykwintny smakołyk tylko raz do roku – dostawał czekoladę tylko w dniu swych urodzin. Przez resztę czasu musiał się zadowolić jedynie opowieściami dziadka Joe, który kiedyś pracował w Fabryce Czekolady Wilbura Wonki.

Pewnego dniak okazało się, że Wonka ogłosił właśnie konkurs, w którym nagrodą miało być pięć tabliczek czekolady i dołączone do nich Złote Talony zezwalające zwycięzcom na wizytę w Fabryce i zaopatrzenie się w zapas czekolady do końca życia. Przeprowadzenie konkursu zbiegło się z dniem urodzin Charliego, dlatego chłopiec miał nadzieję, że w jedynej czekoladzie, jaką wówczas dostanie, odnajdzie upragniony talon. Tak się niestety nie stało, ale Charliemu udało się znaleźć talon w innej czekoladzie, którą kupił za przypadkowo znalezione pieniądze.
Charlie po znalezieniu talonu postanowił wybrać się do Fabryki Czekolady z dziadkiem Joe. Tutaj spotkał innych zwycięzców konkursu – dosyć tęgiego Augustusa Gloopa, ciągle żującą gumę Violet Beauregarde i bogatą Verucę Salt, a także Mike’a Teavee, który uwielbiał oglądać telewizję. W końcu zjawił się i sam właściciel Fabryki, który zapowiedział dzieciom, że czeka ich niezapomniana wycieczka po Fabryce, a tego, kto przejdzie całą wyznaczoną trasę, spotka miła niespodzianka.

Zaraz po ogłoszeniu konkursu wszyscy jego uczestnicy rozdzielili się i w cudowny sposób zaczęli znikać w różnych zakamarkach Fabryki. Pierwszy od całej wyprawy odłączył się Augustus, który oddając się łakomstwu, dał się porwać rzece czekolady


Komentarze

    5 + 8 =    
~ anna
2023-04-07 12:35:57
tytrewerfgthj
~ Slejda
2022-10-14 18:11:10
Bardzo czad